Tel : +90 (262) 646 44 73 | E-Posta: [email protected]

Emin Medikal Gebze / Kocaeli

KadınDoğum(Amnisure-VajinalSpekulum)

Aradığınız kadın doğum araçlarını Emin Medikal ' den temin edebilirsiniz. 

AmniSure nedir ? 

Hamilelik döneminde karşılaşılabilecek problemler arasında yer alan Fetal Membran Rüptürleri için hayati önem taşıyan aşama teşhis aşamasıdır. Bu aşamada kullanılan testlerin kesinlikle güvenilir olması gerekir. Amnisure ROM Testi ile çok kısa sürede kesin ve doğru sonuç alacaksınız.

ROM tespitinde geç kalınması ya da yanılgı faydalı olacak müdahalelerin yapılamamsı ya da yanlış tedavi gibi sonuçları beraberinde getirir. Anne ve bebek için büyük önem taşıyan bu rüptürlerin varlığının test edilememesi yaşamsal önemdedir. Geç teşhiste ise uygulanabilecek obsterik önlemlerin alınamaması gibi bir riski barından ROM Testi için geliştirilen bir çok ürün mevcuttur. Ancak bunların bir çoğu bir yerden sonra örnekleme yapabilmek için envaziftir. Spekulum incelemesi yapmadan numune almak mümkün olmayacaktır.ayrıca bu testlerin dikkate alınması gereken sınırlamaları vardır.bu nedenledir ki, bu testler ile ROM tespiti zordur. Ayrıca güvenilir sonuçlar alınma ihitmali düşüktür. Amnisure ROM Testi bir çok avantaja sahiptir. Bunların başında örnek alma aşaması gelir. Örnek alma aşamasında envazif olmayan bir testtir. Çok basit ve hızlı şekilde uygulanır. Hızlı şekilde sonuç alınabilir ve doğru teşhis için hekimlerin en büyük yardımcısıdır. Amnisure ROM Testi , güvenilir sonuçları ile doktorların doğru ve zamanında teşhis koymasını mümkün kılacaktır. Amnisure ROM Testi spekulum incelemesi gerektirmez. Numune almak için ihtiyacınız olan tek şey steril bir pamuklu çubuktur. Vajinal akıntıdan numune almak için steril pamuklu çubuk vajinaya sokulur ve numune alınmış olur. Çok kısa sürede ROM için var ya da yok verisi alınabilir. Hamilelik dönemi için büyük önem taşıyan bu verinin güvenli ve doğru şekilde elde edilmesi Amnisure ROM Testi ile mümkündür. Anne ve bebek için tehlike oluşabilecek bu yırtıklar nedeniyle kanamalar meydana gelebilir. Her ikisinin hayatı da tehlikeye girebilir. Bu nedenle çok erken müdahale ve tedavi çok önemlidir. Doğru teşhis daha da önemlidir. Yanlış teşhis, yanlış ve yersiz müdahaleler de ayrı bir risk oluşturur. ROM testi sayesinde öncelik gebeliklerde sezaryen vb gibi öyküler nedeniyle oluşan rüptür riskleri için erken teşhis ve önlem almak mümkün olacaktır. Amnisure ROM Testi ile bu riskler için bir adım öndesiniz. Uygulama kolaylığı, sonuç kesinliği, envazif olmaması Amnisure tercihiniz için en önemli etkenlerdir.

Amnisure tarafından geliştirilen Fetal Membran Rüptürleri için Amnisure ROM Testi uygulaması çok kolaydır. Vajinadan steril pamukla alınan numune tüpte bir solvente daldırılır ve durulanarak atılır. Tüpteki solvente Amnisure ROM Testi çubuğu sokulur. Test çubuğu iki çizgi görülünce ya da 10 dakika sonunda tüpten çıkarılır. İki çizgi var ise Fetal Membran Rüptürü var demektir. Tek çizgi varsa Fetal Membran Rüptürü yok demektir. Test çubuğunda hiçbir değişim olmadıysa, testte bir hata var demektir. Tekrar denemeniz gerekir.